 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH32CN470K23L)
Murata Electronics LQH32CN470K23L
PartNo:
LQH32CN470K23L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 20789
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:8 Ohms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:10 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm