 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH32PN2R2NN0L)
Murata Electronics LQH32PN2R2NN0L
PartNo:
LQH32PN2R2NN0L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 17975
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1210 2.2uH 30%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1550 mA
Maximum DC Resistance:0.076 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:70 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm