 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQH32PN4R7NN0L)
Murata Electronics LQH32PN4R7NN0L
PartNo:
LQH32PN4R7NN0L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 13358
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1210 4.7uH 30%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1000 mA
Maximum DC Resistance:0.18 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:40 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210 (3225 metric)
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2 mm