 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM18FN1R0M00D)
Murata Electronics LQM18FN1R0M00D
PartNo:
LQM18FN1R0M00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 34431
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0uH Power Supply Choke
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:120 MHz