 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM18FN4R7M00D)
Murata Electronics LQM18FN4R7M00D
PartNo:
LQM18FN4R7M00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16929
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH Power Supply Choke
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:80 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:50 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm