 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM21FN100M70L)
Murata Electronics LQM21FN100M70L
PartNo:
LQM21FN100M70L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 49274
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH Power Supply Choke
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:15 MHz