 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM21FN100N00L)
Murata Electronics LQM21FN100N00L
PartNo:
LQM21FN100N00L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 24749
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0805 10uH
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:60 mA
Maximum DC Resistance:500 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:15 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:1.25 mm