 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM21NN1R0K10D)
Murata Electronics LQM21NN1R0K10D
PartNo:
LQM21NN1R0K10D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 17810
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0805 1.0uH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:107 MHz
Q Minimum:45
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:0.85 mm