 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM21PN1R0MC0D)
Murata Electronics LQM21PN1R0MC0D
PartNo:
LQM21PN1R0MC0D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 29945
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0805 1.0uH 20%
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:190 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:90 MHz