 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM21PN2R2NGCD)
Murata Electronics LQM21PN2R2NGCD
PartNo:
LQM21PN2R2NGCD
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 29442
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0805 2.2uH +/-30% 50MHz 0.8a 0.23ohms
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:230 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:40 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:2 mm
Case Width:1.25 mm
Case Height:0.9 mm