 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM2HPN2R2MG0L)
Murata Electronics LQM2HPN2R2MG0L
PartNo:
LQM2HPN2R2MG0L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 44751
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1008 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:80 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:40 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1008 (2520 metric)
Case Length:2.5 mm
Case Width:2 mm
Case Height:1.2 mm