 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM2HPN3R3MG0L)
Murata Electronics LQM2HPN3R3MG0L
PartNo:
LQM2HPN3R3MG0L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16887
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1008 3.3uH 20%
RoHS:Details
Inductance:3.3 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.2 A
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:30 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1008 (2520 metric)
Case Length:2.5 mm
Case Width:2 mm
Case Height:0.9 mm