 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQM2MPN4R7NG0L)
Murata Electronics LQM2MPN4R7NG0L
PartNo:
LQM2MPN4R7NG0L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 17053
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0806 4.7uH 30%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1.1 A
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:20 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0806 (2016 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.6 mm
Case Height:0.9 mm