 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03PN3N3C02D)
Murata Electronics LQP03PN3N3C02D
PartNo:
LQP03PN3N3C02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 3.3nH 800mA +/-0.2nH
RoHS:Details
Inductance:3.3 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:80 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5500 MHz
Q Minimum:10
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm