 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03PN3N9C02D)
Murata Electronics LQP03PN3N9C02D
PartNo:
LQP03PN3N9C02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 22000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 3.9nH 700mA +/-0.2nH
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4900 MHz
Q Minimum:10
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm