 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TG39NJ02D)
Murata Electronics LQP03TG39NJ02D
PartNo:
LQP03TG39NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14587
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.6x0.3mm 39nH 110mA+/-5%
RoHS:Details
Inductance:39 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:110 mA
Maximum DC Resistance:4.6 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1500 MHz
Q Minimum:7
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (0201 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm