 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN12NH02D)
Murata Electronics LQP03TN12NH02D
PartNo:
LQP03TN12NH02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 76288
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 12nH 3% 500MHz
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.9 GHz
Q Minimum:12
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm