 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN15NJ04D)
Murata Electronics LQP03TN15NJ04D
PartNo:
LQP03TN15NJ04D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15299
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15nH Low DC Resistance
RoHS:Details
Inductance:15 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:90 mA
Maximum DC Resistance:1.4 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:3300 MHz
Q Minimum:11
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm