 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN18NH02D)
Murata Electronics LQP03TN18NH02D
PartNo:
LQP03TN18NH02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 34918
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 18nH +/-3% 200mA DCR .80ohm
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:800 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2200 MHz
Q Minimum:12
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm