 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN1N1B04D)
Murata Electronics LQP03TN1N1B04D
PartNo:
LQP03TN1N1B04D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 19485
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.1nH 0.1nH 500MHz
RoHS:Details
Inductance:1.1 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:280 mA
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:13
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm