 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN1N5C02D)
Murata Electronics LQP03TN1N5C02D
PartNo:
LQP03TN1N5C02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 30000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.5nH 0.2nH 500MHz
RoHS:Details
Inductance:1.5 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:15000 MHz
Q Minimum:14
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm