 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN1N8B00D)
Murata Electronics LQP03TN1N8B00D
PartNo:
LQP03TN1N8B00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15805
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.8 NH +-.1NH
RoHS:Details
Inductance:1.8 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:280 mA
Maximum DC Resistance:160 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:13
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm