 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN22NH02D)
Murata Electronics LQP03TN22NH02D
PartNo:
LQP03TN22NH02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 21209
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22nH 3% 500MHz
RoHS:Details
Inductance:22 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:1.9 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2200 MHz
Q Minimum:12
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm