 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN2N6B02D)
Murata Electronics LQP03TN2N6B02D
PartNo:
LQP03TN2N6B02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14040
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 2.6nH +/-0.1nH
RoHS:Details
Inductance:2.6 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10000 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm