 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN39NJ02D)
Murata Electronics LQP03TN39NJ02D
PartNo:
LQP03TN39NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16450
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39nH 5% 300MHz
RoHS:Details
Inductance:39 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:120 mA
Maximum DC Resistance:3 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1500 MHz
Q Minimum:9
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm