 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN3N2B04D)
Murata Electronics LQP03TN3N2B04D
PartNo:
LQP03TN3N2B04D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 17230
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.2nH 0.1nH 500MHz
RoHS:Details
Inductance:3.2 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:190 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:13
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm