 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN3N6C02D)
Murata Electronics LQP03TN3N6C02D
PartNo:
LQP03TN3N6C02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 27950
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.6nH 0.2nH 500MHz
RoHS:Details
Inductance:3.6 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:300 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:14
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm