 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN4N7H02D)
Murata Electronics LQP03TN4N7H02D
PartNo:
LQP03TN4N7H02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 39810
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 4.7nH +/-3% 350mA DCR .40ohm
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4400 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm