 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN5N6H02D)
Murata Electronics LQP03TN5N6H02D
PartNo:
LQP03TN5N6H02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16754
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6nH 3% 500MHz
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4000 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm