 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN62NH02D)
Murata Electronics LQP03TN62NH02D
PartNo:
LQP03TN62NH02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14700
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 62nH 100mA +/-3%
RoHS:Details
Inductance:62 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:8 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1100 MHz
Q Minimum:8
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm