 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN68NJ02D)
Murata Electronics LQP03TN68NJ02D
PartNo:
LQP03TN68NJ02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16385
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 68nH 5%
RoHS:Details
Inductance:68 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:8 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1100 MHz
Q Minimum:8
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm