 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN6N8H00D)
Murata Electronics LQP03TN6N8H00D
PartNo:
LQP03TN6N8H00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16722
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.8nH 0201
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:130 mA
Maximum DC Resistance:750 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:13
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm