 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN6N8H02D)
Murata Electronics LQP03TN6N8H02D
PartNo:
LQP03TN6N8H02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 29014
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.8nH 3% 500MHz
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3900 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm