 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TN8N2H02D)
Murata Electronics LQP03TN8N2H02D
PartNo:
LQP03TN8N2H02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 73130
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 8.2nH 3% 500MHz
RoHS:Details
Inductance:8.2 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3600 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm