 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP03TNR10J02D)
Murata Electronics LQP03TNR10J02D
PartNo:
LQP03TNR10J02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 30000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 0.1uH 5%
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:80 mA
Maximum DC Resistance:10 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:900 MHz
Q Minimum:8
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm