 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP15MN10NG02D)
Murata Electronics LQP15MN10NG02D
PartNo:
LQP15MN10NG02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 35116
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10 NH 2%
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:1.3 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:4500 MHz
Q Minimum:13
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.35 mm