 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP15MN12NG02D)
Murata Electronics LQP15MN12NG02D
PartNo:
LQP15MN12NG02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 19990
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 12 NH 2%
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:90 mA
Maximum DC Resistance:1.6 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:3700 MHz
Q Minimum:13
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.35 mm