 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP15MN1N2B02D)
Murata Electronics LQP15MN1N2B02D
PartNo:
LQP15MN1N2B02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 33779
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.2 NH +-.1NH
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:390 mA
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.35 mm