 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP15MN4N3B02D)
Murata Electronics LQP15MN4N3B02D
PartNo:
LQP15MN4N3B02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 23665
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.3nH 0402
RoHS:Details
Inductance:4.3 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:160 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.35 mm