 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQP15MN9N1B02D)
Murata Electronics LQP15MN9N1B02D
PartNo:
LQP15MN9N1B02D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15590
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 9.1nH 0402
RoHS:Details
Inductance:9.1 nH
Tolerance:0.1 nH
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:1.3 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4500 MHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.35 mm