 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN10NG00D)
Murata Electronics LQW15AN10NG00D
PartNo:
LQW15AN10NG00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 21652
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10 NH +-.2NH
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:170 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.5 GHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm