 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN12NJ00D)
Murata Electronics LQW15AN12NJ00D
PartNo:
LQW15AN12NJ00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 32383
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 12nH +/-5% DCR 0.14ohm
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.5 GHz
Q Minimum:30
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm