 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN18NH00D)
Murata Electronics LQW15AN18NH00D
PartNo:
LQW15AN18NH00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 28932
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 18nH +/-3% DCR 0.27ohm
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:370 mA
Maximum DC Resistance:270 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.5 GHz
Q Minimum:25
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm