 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN27NG00D)
Murata Electronics LQW15AN27NG00D
PartNo:
LQW15AN27NG00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 26370
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 27nH 2%
RoHS:Details
Inductance:27 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:280 mA
Maximum DC Resistance:520 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.5 GHz
Q Minimum:25
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm