 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN2N9C00D)
Murata Electronics LQW15AN2N9C00D
PartNo:
LQW15AN2N9C00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 21423
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.9nH 0.2nH 100MHz
RoHS:Details
Inductance:2.9 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:750 mA
Maximum DC Resistance:70 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:15 GHz
Q Minimum:20
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm