 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN51NG00D)
Murata Electronics LQW15AN51NG00D
PartNo:
LQW15AN51NG00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16476
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 51nH 2% 100MHz
RoHS:Details
Inductance:51 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:210 mA
Maximum DC Resistance:1.08 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.85 GHz
Q Minimum:25
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm