 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN5N8C00D)
Murata Electronics LQW15AN5N8C00D
PartNo:
LQW15AN5N8C00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 13607
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.8 NH +-.2NH
RoHS:Details
Inductance:5.8 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:700 mA
Maximum DC Resistance:120 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8 GHz
Q Minimum:25
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm