 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN68NJ00D)
Murata Electronics LQW15AN68NJ00D
PartNo:
LQW15AN68NJ00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 17071
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 68 NH 5%
RoHS:Details
Inductance:68 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:140 mA
Maximum DC Resistance:1.96 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.5 GHz
Q Minimum:20
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm