 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN7N5J00D)
Murata Electronics LQW15AN7N5J00D
PartNo:
LQW15AN7N5J00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 15930
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 7.5 NH 5%
RoHS:Details
Inductance:7.5 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:570 mA
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:6 GHz
Q Minimum:25
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm