 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN8N2G00D)
Murata Electronics LQW15AN8N2G00D
PartNo:
LQW15AN8N2G00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 29968
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 8.2 NH +-.2NH
RoHS:Details
Inductance:8.2 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:540 mA
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.5 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm